Únor 2008

1.kolo SONB

29. února 2008 v 20:03 | adelushka |  Blog
Ahojte prosím vás hlásněte TADY pro tenhle blog.Jsem tam jako adelushka. Díky :)


Let´s dance - fotky

28. února 2008 v 19:36 | adelushka

Diplomy za 4.bleskovku

28. února 2008 v 15:47 | adelushka

3.Spřátelený blog - catyinka

28. února 2008 v 14:34 | adelushka
Můj 3.spřátelený blog je catyinka je jenom o Prison Break a o Wentovi Millerovi,takže se určitě podivejte. Je super!! http://wentworth-miller.blog.cz/

Rozhovor s Wentem

27. února 2008 v 19:32 | adelushka |  Wentworth Miller
Jaké znaky má třetí sezóna?
Stejné jako obvykle, riskujeme svoje životy, Michael je za mřížemi a musí zachránit svoje blízké. Jsme zpátky u originálního Prison Breaku, který fanoušci tak očekávali. Tohle jsou naše nejlepší epizody - Paranoia, Klaustrofobie, Nebezpečí, prostě jako v první sérií. Akorát je to všechno desetkrát větší!

V jakém vězení by jste měl menší šanci na přežití?
V SONA! Fox River v Chicago to je něco, jako když jedete do lázní na dovolenou. V SONA je to tak, že divoká zvířata jsou nechána na pospas ve svých vlastních celách, bez ředitele a zákonů. Každá sekunda je boj o přežití.miller
Jen ta myšlenka, že zas půjdu za mříže, mě deprimovala, protože natáčení první série ve skutečném vězení bylo vážně psychicky náročné. Ale jak už to bylo u prvních dvou sériích. Jít po 3. sérii zas za mříže, to už by bylo trochu moc.
Jak se cítíte bez vašeho famózního tetování?
Nechybí mi 4 hodiny v maskérně! Nejtěžší částí bylo nosit triko s dlouhým rukávem v takovým horku. Ale celý ten nápad s tetováním se mi líbí. Pro Michaela to nebylo špatné rozhodnutí. Změnil se z nevinného mladšího bratra na viného muže na útěku.
scofieldNěkteří fanoušci si stěžují na násilí ve třetí řadě.
Ano, je to krvavější než ostatní série a mám z toho smíšené pocity. Ale je to proto, že k těm postavám, co zemřely, jsme už měli určitý vztah.
O svém životě se zmiňujete velmi málo. Co říkáte na zvěsti, které o vás kolují?
Ignoruji je. Zajímám se jen o fanoušky seriálu a moji práci. Je to lidské chtít vědět víc o celebritách, ale mně jde jen o práci. Nevšímám si fotografů a zůstávám klidným, když na mě čeká před barákem limuzína.
Byl jste vybrán magazínem People jako jeden z nejvíce sexy mužů na světě. Dělají si z vás lidi na place srandu?
Pořád! Ale na place jsou samí chlapy, je to jako v seriálu. Není tu žádné místo pro primadony! Mezi kaskadéry, extrémními podmínkami, stovky lidí ze štábu a točením půlky filmu v 8 dnech si potřebujeme všichni odpočinout.
Sára Tancredi tragicky zmizela: objeví Michael novou lásku?
Doufám, že ne. Bylo by to neuctivý pro obě postavy. Podle mě je nejlepší, když je v seriálu jen jeden hlavní milostný vztah. Dejte Michaelovi dostatek času na vzpamatování se z takové ztráty. Sářina smrt ho poslala na temnou stranu síly a má to samozřejmě negativní vliv na jeho vztah s Lincolnem. Náš vztah (Sára a já) mi vážně chybí, stejně jako pracování s SWC (Sarah Wayne Callies). Ale to je život.
A po Prison Breaku?
Všechno bude v pohodě! Dveře do světa filmu mám otevřené. Ale dostávám nabídky jen na akční filmy nebo horory, každopádně sním o roli s Meryl Streep. Ve hraní jsem pořád zelenáč.
zdroj:prison-break.cz

4.Bleskovka

26. února 2008 v 11:14 | adelushka
1.Ahojky!

2.Jak se máte??
3.Kdo to je?
4.V jakém seriálu hraje?
5.Jak se tam jmenuje?
6.Co chcete na diplom?

Beru 5 lidí tak tchuss

Sarah Wayne Callies - foto

25. února 2008 v 16:43 | adelushka |  Prison Break

Obleč si Wenta....

25. února 2008 v 13:51 | adelushka |  Wentworth Miller
Obléct si ho můžete tady. Je tam i Zac Efron,Vanessa Hudgens a spousta dalších celebrit a zpěváků!

anketa 11

25. února 2008 v 12:55 | adelushka |  Ankety
hlásni pls!

Wentworth tattoo

23. února 2008 v 20:32 | adelushka |  Wentworth Miller


Lost - Yunjin Kim

16. února 2008 v 21:16 | adelushka
--
yunjin-kim
--
Postava:
Sun Kwon

Datum a místo narození:
7.11.1973, Soul, Jižní Korea

Biografie:
Přestože má se svým hereckým partnerem (Daniel Dae Kim) ze seriálu stejné příjmení, žádná spřízněnost mezi nimi není. I když jistá paralela by se tu našla - i Yoon pochází z Jižní Korei a také se velice brzo (* 7.11.1973) přestěhovala s rodinou do USA, konkrétně do New Yorku. Stručná charakteristika toho, co má za sebou a co ovládá, je impozantní - dlouhá léta cvičila balet (Afrokaribská a Pekingská opera), ovládá několik bojových umění (tae kwon do, boj s mečem i beze zbraně), vydala knihu japonských fotografií a jen tak mimochodem je mluvčí japonské kosmetické firmy Kanebo. Úctyhodný je i výčet jejích studijních úspěchů, naopak její filmografie příliš bohatá není. Důležité je ovšem zmínit, že všechny z těchto filmů natočila mimo USA, buď v rodné Korei nebo v Japonsku. V okamžiku, kdy získala roli v LOST už byla v zemích vycházejícího slunce velice populární hvězdou.
FILMOGRAFIE - VÝBĚR

1998 - Beatiful Vacation
1999 - Swiri
2000 - Danjeogbiyeonsu/Gingko Bed 2
2001 - Rush!
2002 - Iron Palm
2002 - Yesterday
2002 - Milae

Lost - Daniel Dae Kim

16. února 2008 v 21:14 | adelushka
--
daniel-dae-kim
--
Postava:
Jin-Soo Kwon

Datum a místo narození:
4.8.1968, Pusan, South Korea

Biografie:
Se svojí rolí v LOSTu může být více než spokojen, poprvé v něm hraje někoho, kdo má stejný původ jako on sám - Jižní Korea. V minulosti byl totiž většinou často obsazován jako "Asiat", což je asi jediné rozlišení, které v USA mají. Ironií osudu ovšem v seriálu mluví jen korejsky, přestože on sám ovládá svůj rodný jazyk velice málo - většinu svého života strávil ve Spojených státech, v pensylvánském Eastonu. Před kariérou investičního bankéře dal nakonec přednost umění, herectví částečně vystudoval hned na dvou univerzitách. Z osazenstva seriálu má na svém kontě více než solidní řádku rolí, a to si vyzkoušel ještě maličké role v "Bevery Hills 90210", "Zákon a pořádek" a "24". Ještě pro pořádek doplníme - Daniel se narodil 4. srpna 1968, je ženatý, má dvě děti a mezi jeho největší herecké vzory patří Jonathan Price, Denzel Washington nebo Robert De Niro.
FILMOGRAFIE - VÝBĚR

1991 - American Shaolin (Americký Shaolin)
1997 - Addicted to Love
1997 - The Jackal (Šakal)
1999 - For Love of the Game (Hra snů)
2001 - Angel (Angel)
2003 - From Cradle to Grave (Od kolébky do hrobu)
2003 - Hulk (Hulk)
2003 - Ride or Die
2003 - 24 (24)
2004 - Spider-Man 2 (Spider-Man 2)
2004 - Crash (Crash)
2005 - The Cave (Jeskyně)

Lost - Elizabeth Mitchell

16. února 2008 v 21:11 | adelushka
--
elizabeth-mitchell
--
Postava:
Juliet Burke

Datum a místo narození:
27.3.1970, Los Angeles, USA

Biografie:
Ačkoli se narodila přímo v městě stvořeném pro film, dlouho to na nějakou kariéru nevypadalo. Jako malá se s rodiči, mimochodem obchodníky s realitami, musela přestěhovat do Dallasu a na univerzitě studovala výtvarné umění. Ale brzy poznala, že jí láká něco jiného a pěkných šest let si potom talent utvářila na divadelních prknech v Dallasu. K televizi už byl jen krůček a Elizabeth se zaučovala v menších rolích seriálů jako JAG nebo Sentinel. Přelom nastal s příchodem nového století, kdy už na ní pomrkávala větší filmová příležitost (Frekvence) a stále seriálové angažmá (Pohotovost). Mezi její nejslavnější role patří film Gia (lesbická přítelkyně Angeliny Jolie) a (nyní už trilogie) Santa Clause s Timem Allenem, dál se ovšem potlouká po různých televizních show a filmech - nedávno jsme mohli zahlédnout také v drsné krimi Running Scared.
FILMOGRAFIE - VÝBĚR

1996 - The Sentine"
1997 - JAG
1998 - Gia
2000 - Frekvence (Frequency)
2000 - Sestřička Betty (Nurse Betty)
2001 - Pohotovost (E.R.)
2002 - Santa Clause 2
2003 - CSI
2006 - Running Scared (Zběsilý útěk)
2006 - Santa Clause 3

Lost - Henry Ian Cusick

16. února 2008 v 21:10 | adelushka
--
henry-ian-cusick
--
Postava:
Desmond David Hume

Datum a místo narození:
17.4.1967, Trujillo, Peru

Biografie:
Mluví sice jako typický Skot, ale je jím pouze napůl. Jeho matka pochází z Peru (kde se také on narodil), zpočátku byl dokonce vychovávan na Trinidadu. Svůj přízvuk a talent ale vybrousil až na akademii ve Skotsku, herecké ostruhy získal také jako člen Královské Shakespearovy společnosti. Není divu, že coby charakterní herec unikl pozornosti producentů, zpočátku se však musel spokojit jen s menšími rolemi ve filmech a seriálech, především ostrovní produkce, nejzajímavější pro něj zatím byla role Ježíše Krista v malém koprodukční filmu The Gospel of John. Fanoušci ho kromě LOSTu mohli zahlédnout také v páté řadě seriálu 24.
FILMOGRAFIE - VÝBĚR

2001 - Casualty (Casualty)
2003 - The Gospel of John (The Gospel of John)

Lost - Michael Emerson

16. února 2008 v 21:08 | adelushka
--
michael-emerson
--
Postava:
Benjamin Linus

Datum a místo narození:
7.9.1954, Toledo (Iowa), USA

Biografie:
Přestože jeho obličej ho předuručuje k filmovým rolí tajemných nejednoznačných hrdinů, zůstává Michael Emerson raději věrnější divadlu. To vystudoval na Drakeově univerzitě, ale než se dostal na vysněná prkna na Broadwayi, musel se prokousávat například jako kreslíř na volné noze pro některé novinové deníky. Před kameru se nejdříve postavil v některých televizních seriálech (The Practice, Law & Order, Akta X), do filmu se zatím probojoval jen do několika menších rolí. Nevypadá však, že by mu to nějak zvláště vadilo, sám prý dává přednost hlavně divadlu a mrzí ho, že ho lidé poznávají díky miniroličkám v obyčejných seriálech než coby kvalitního dramatického herce z divadla. Přesto řád přiznává, když ho lidé na ulici pod dojmem jeho role z Lostu uctivě oslovují "Mr. Emerson".
FILMOGRAFIE - VÝBĚR

1999 - Hra snů (For Love of the Game)
2001 - The Practice ("The Practice")
2002 - Nevěrná (Unfaithful)
2004 - Saw - Hra o přežití (Saw)
2005 - Legenda o Zorrovi (The Legend of Zorro)

Lost - Emilie de Ravin

16. února 2008 v 21:07 | adelushka
--
emilie-de-ravin
--
Postava:
Claire Littleton

Datum a místo narození:
27.12.1981, Mount Eliza, Victoria, Austrálie

Biografie:
Na křehkou blondýnu (157 cm) se silným australským přízvukem (Mount Eliza ve státě Victoria) si museli fanoušci dlouho zajít chuť, Emilie byla po mnoho let spojená s fešákem jménem Josh Janowicz, na kterého valila oči během návštěvy v církevní škole v pokračování Charlieho andílků samotná Drew Barrymore. Ale zpátky k Emilie, která se narodila jako lehce opožděný dárek 27. prosince 1981 a v konkurenci dvou starších sester se brzo naučila, že nic v životě nebude zadarmo. Už od devíti let tvrdě dřela balet, za pár let si tak vysloužila vstupenku do elitní školy australského baletu, se kterým procestovala pěkný kus světa. Ambice jí rozhodně nechybí, své zkušenosti z dramatických kursů šikovně aplikovala kde jinde než ve filmu. V Austrálii natáčený seriál Beastmaster ji na přelomu tisíciletí úspěšně katapultoval do slunné Kalifornie, kde dva roky pátrala po záhadách okolo městečka Roswell. Podle filmografie to vypadá, že jí televizní obrazovka zatím sedí více než filmové plátno. Uvidíme za pár let.
FILMOGRAFIE - VÝBĚR

1999 - Beastmaster
1999 - Roswell (Roswell)
2005 - Santa´s Slay
2006 - Hory mají oči (The Hills Have Eyes)

Lost - Dominic Monaghan

16. února 2008 v 21:02 | adelushka
--
dominic-monaghan
--
Postava:
Charlie Pace

Datum a místo narození:
8.12.1976, Berlín, Německo

Biografie:
Život Dominica Monaghana nebyl dlouhou dobu nijak zvláštní, snad až na tři prostřední jména (Bernard Patrick Luke), která při narození 8.12.1976 dostal. Narodil se v Berlíně, jeho rodina se však přestěhovala do Londýna, když mu bylo dvanáct. Brzy propadl angličtině, britském fotbalu i hudbě, a když začal studovat anglickou literaturu a drama na univerzitě, neměl žádné zvláštní plány do života. Jako nadšeného fanouška filmů jej čirou náhodou objevila britská produkce seriálu Hetty Wainthropp Investigates, který mu otevřel cestu k dalším slušným televizním produkcím. Ještě stále se pohyboval v mezích průměrné kariéry, pak ovšem přišel Peter Jackson s nabídkou na roli "Smíška" v trilogii Pán prstenů. Tady začíná pohádka, na jejímž konci je happy end a status největší hvězdy v seriálu LOST. Milovník surfingu, britských Coldplay, a divných zvířecích mazlíčků (pavouci, hadi) zůstává i přes hollywoodský opar pohodovým sympaťákem, který se nenechá za nic na světě strhnout davem.
FILMOGRAFIE - VÝBĚR

Lost - Terry O´ Quinn

16. února 2008 v 21:01 | adelushka
--
terry-o-quinn
--
Postava:
John Locke

Datum a místo narození:
15.7.1952, Newberry, Michigan, USA

Biografie:
Terry je ostřílený filmový a televizní veterán, který má za sebou během čtvrtstoletí tvůrčí kariéry několik desítek rolí. Stejně jako jeho postava v seriálu LOST má i Terry za sebou velice zvláštní minulost. Narodil se 15. července 1952 v rodině irských přistěhovalců, přesto si pověstné irské "O" přidal až na začátku herecké kariéry, aby se odlišil od herce Terryho Quinna. Na střední škole zkoušel bicí, po vysoké zkoušel pro změnu mlátit do lidí, nejdříve jako amatérský boxer, poté jako profesionální bodyguard. Vysoký holohlavý chlápek se ve filmu vždycky uchytí, Terry to zkoušel přes malé či menší role ve větších filmech a postupně pronikal do všeobecného podvědomí, velkou hvězdou s hlavní rolí se však nikdy nestal. Snad jen béčkový horor Otčím můžeme považovat za slušný úspěch, který překročil o nějaký ten metr poličky videopůjčoven. Satisfakci za odsloužená léta prožil až v devadesátých letech díky přátelství s Chrisem Carterem, který ho obsadil do jedné ze tří hlavní rolí v seriálu Millenniu, následníka superúspěšných Akt X. Na přelomu tisíciletí úspěšně přesedlal k jinému talentovanému producentovi, tentokrát to byl J.J. Abrams, který mu dal nejdříve příležitost v seriálu Alias a následně na něj čekala ideální role v LOSTu.
FILMOGRAFIE - VÝBĚR

1980 - Heaven´s Gate (Nebeská brána)
1984 - Places in the Heart (Místa v srdci)
1985 - Silver Bullet (Stříbrná kulka)
1986 - Spacecamp (Vesmírná tábor)
1987 - Stepfather (Otčím)
1987 - Black Widow (Černá vdova)
1988 - Young Guns (Mladé pušky)
1989 - Young Fury (Slepá zuřivost)
1989 - Stepfather II (Otčím II)
1991 - The Rocketeer (The Rocketeer)
1991 - Company Business (Společená hra)
1992 - The Cutting Edge (Ledové ostří)
1993 - Tombstone (Tombstone)
1995 - JAG (JAG)
1996 - Primal Fear (Prvotní strach)
1996 - Millennium (Millennium)
1997 - Shadow Conspiracy (Spiknutí)
1998 - The X-Files (Akta X: Film)
1999 - Harsh Realm
2001 - American Outlaws
2002 - Alias (Alias)
2003 - West Wing (West Wing)